Scroll Top

Nasza aktywność w branży sięga już początku lat 90. kiedy Ireneusz Soliński – Przewodniczący Zespołu Ekspertów ideaTECH – skierował swoje zainteresowania naukowe na mało wówczas znaną w Polsce problematykę odnawialnych źródeł energii. Jego pionierskie badania zaowocowały powstaniem Centrum monitoringu energii wiatrowej i słonecznej w Polskiej Akademii Nauk i pierwszych krajowych publikacji w temacie fotowoltaiki i energetyki wiatrowej. W 1994 rozpoczął współpracę z PSE Rzeszów i Gminą Dukla gdzie zrealizował pierwsze projekty komercyjne.

Od tamtej pory nasz zespół przeprowadził kilkadziesiąt projektów: badawczych (m.in. trwające 12 lat analizy warunków wiatrowych na Podkarpaciu), nadzorczych, audytorskich, wykonawczych i projektowych inwestycji w sektorze energetycznym oraz ekspertyz i analiz dla przedsiębiorstw z Polski, Europy i Ameryki Północnej.

Nasi specjaliści to wysokiej klasy uznani praktycy, którzy zaangażowani są także w popularyzację czystej energii i badania nad innowacyjnymi technologiami. Owocem tej działalności jest ponad 250 publikacji naukowych i popularnonaukowych (w tym ok. 20 obszernych książek w temacie OZE).

Naszą fachowość docenili:

Z naszych usług skorzystało także kilkudziesięciu klientów indywidualnych i instytucji samorządowych (m.in. Rymanów ZdrójDuklaIwonicz ZdrójŁęki Dukielskie).